Duet POLPO MOTEL to Olga Mysłowska – wokalistka i kompozytorka związana z teatrami IMKA i Komuna/Warszawa, oraz Daniel Pigoński – klawiszowiec i kompozytor, współzałożyciel zespołów Der Father i Bye Bye Butterfly.

Piosenki Polpo Motel, utrzymane w zimnofalowo-synthpopowej stylistyce, stanowią zderzenie surowego brzmienia syntezatorów, brudu vintage'owych automatów perkusyjnych i ekspresyjnego, hipnotyzującego wokalu. Wśród swoich inspiracji muzycy wymieniają elektronikę lat 80., filmy Davida Lyncha i estetykę campu.

Krytycy opisują ich styl następująco:
„Muzyczny postmodernizm czystej krwi." – Łukasz Dolata (Pulp)
„Połączenie Kraftwerku z Antony and the Johnsons." – Michał Mendyk (Machina)
„Brawurowo balansują między glamową koturnowością, pełnym dystansu chłodem, rockową drapieżnością, i parkietową przebojowością." – Bartosz Nowicki (1uchem1okiem.blogspot.com)

W 2007 roku Polpo Motel był nominowany do nagród "Miazgi" magazynu Pulp w kategoriach: Następna Duża Rzecz oraz Najlepiej Wyglądający Zespół, a w 2009 zajął drugie miejsce w plebiscycie gazety "Dziennik" na najlepszy młody polski zespół. Występowali na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, takich jak: OFF Festiwal, Heineken Open'er, Songwriter Łódź Festiwal, Magnetofon, Lado w Mieście, Europe XXL (Francja). W 2008 ukazał się ich debiutancki album – „Polpo Motel", a w październiku 2015 powrócili z drugim, bardziej dynamicznym krążkiem, zatytułowanym „Cadavre Exquis" (oba ukazały się nakładem wytwórni Lado ABC).

Płyty są dostępne do odsłuchu pod linkiem:

http://soundcloud.com/polpo-motel

Występ na żywo transmitowany przez TVP Kultura:


Sonda

Idę się napić do:
Wystawy w Kalamburze

Antek Wajda

wajdaZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!

Art Cafe Kalambur 2015 - wszelkie prawa pozostawiamy rozumowi i sumieniu internautów.