Muzycy spotkali się na scenie po raz pierwszy w 2003 r i przez kolejne lata pracowali razem, współtworząc grupy PULSARUS i AVATAR, co zaowocowało dwoma albumami : "Digital Freejazz" oraz "Avatar" Dziś, po latach przerwy, postanowili po raz kolejny zagrać wspólnie, tym razem jako DUET, którego podstawowym założeniem jest szeroko pojęta muzyka improwizowana.

Jakub Rutkowski - perkusista i kompozytor, grający na akustycznej i elektronicznej perkusji. Od wielu lat związany z polską sceną rockową, jazzową i teatralną. Nagrał ponad 30 płyt z różnymi artystami. Grupy z którymi aktualnie współpracuje to : Limboski, Naked Mind, Maleńczuk/Tuta/Rutkowski Super Trio, Nucleon.

Piotr Rachoń - Urodzony 1977r. w Katowicach. Muzyką zajmuje się od 7-go roku życia. Koncertuje od 1992 r. w klubach, teatrach, salach koncertowych oraz festiwalach w kraju i za granicą. W latach 2003-2005 współtworzył trio PULSARUS, z którym nagrał album"Digital Freejazz". W 2004 r. poprowadził autorski projekt AVATAR - trzynastoosobową orkiestrę w międzynarodowej obsadzie, z udziałem m.in. Jurija Yaremtchuka, Olgi Szwajgier i Gendosa Chamzyryna.

W 2005 r. ukazała się jego książka "Słownik Uczuć i Emocji" wydana wraz z solowym albumem "Biały Wiodący Wiatr". W kolejnych latach koncertował u boku takich muzyków jak: Elliott Sharp (USA), Shoji Hano (JP), Mazzoll (PL), Sainkho Namtchylak(TUVA), John Dobie (UK), Jorgos Skolias (PL), Kimie Sakaki (JP), Gendos Chamzyryn (TUVA), Jurij Yaremtchuk (UKRAINA), Elena Belyaeva (RU).


Sonda

Idę się napić do:
Wystawy w Kalamburze

Antek Wajda

wajdaZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!

Art Cafe Kalambur 2015 - wszelkie prawa pozostawiamy rozumowi i sumieniu internautów.