SHAMANIKA czyli Natalia Norko wokalistka zespołu ZEBRA (który założyła wraz ze Zdzisławem Orłowskim w 2007 r.) 16 kwietnia 2018 r. wydała swój pierwszy solowy p.t. "Góry poruszę".

Jest to owoc jej kolaboracji z trzema producentami, należą do nich: Adam Masztalerz (znany z projektów Gradu Minimo, Nowy Folder), Łukasz Dino Dinort (Fat Pajp, Jabbadub) oraz Sonny Phillips (Dubabuse, Task Number One, Swagga Soundsystem). W 9 utworach na płycie przeplatają się różne style: jungle, dub, hip-hop, electro i techno. Płytę można odsłuchać i zakupić na internetowych serwisach.

W swoim projekcie LIVE Shamanika współpracuje z dwoma scenicznymi szamanami. Jeden z nich to Pablo Raster, dj selektor, producent muzyczny pochodzący z Włoch. Pablo miksuje muzykę na żywo z wielośladu w stylu live dub mix, jego sety są bardzo energetyzujące. Drugi muzyk to Wiktor Golc, jeden z pionierów grających muzykę afrykańską w Polsce. W secie Shamaniki Wiktor używa bogatego zestawu etnicznych bębnów i perkusjonaliów. We trójkę ci muzycy tworzą iście szamański rytuał podczas swojego performensu na scenie, doprowadzając publiczność do tanecznej ekstazy. Temperatura podnosi się wysoko, aż pot leje się na scenie i pod sceną! Katharsis! Przekonajcie się sami. Jest to eksplodujące połączenie muzyki elektronicznej, etnicznej i rapu! Naprawdę dają czadu!!! Zapraszamy do Kalambura wszystkich, którzy chcą posłuchać mocnych tekstów i się wytańczyć!!!


Sonda

Idę się napić do:
Wystawy w Kalamburze

Antek Wajda

wajdaZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!

Art Cafe Kalambur 2015 - wszelkie prawa pozostawiamy rozumowi i sumieniu internautów.