Zapraszamy serdecznie do art cafe Kalambur na koncert znakomitych muzyków: Pawła Szpury, Zbigniewa Kozery i Mateusza Rybickiego. Artyści współpracują ze sobą od 2014 roku i zagrają program specjalnie przygotowany na koncert. Pojawią się też goście specjalni!

Mateusz Rybicki - Jest improwizatorem grającym na klarnecie, klarnecie basowym oraz saksofonie tenorowym. W muzyce posługuje się też głosem. Jako syn aktora Tadeusza Rybickiego wychowywał się w siedzibie Teatru Cinema w Michałowicach, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia związane ze sztuką. Obecnie mieszka i działa we Wrocławiu. Jego inspiracje to zarówno afroamerykański free jazz, europejska muzyka improwizowana, jak i muzyka współczesna, barokowa, minimalizm, muzyka etniczna i tradycyjna. Miał okazję współpracować́ z takimi artystami, jak: Axel Doerner, Tristan Honsinger, Antonio Borghini, Peter Brotzmann, Steve Noble, Adam Pultz Melbye, Harri Sjorstrom, Noid, Matija Schelander, Mark Tokar, Emilio Gordoa, Piotr Damasiewicz, Gerard Lebik, Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Paweł Szpura, Dominik Wania, Maciej Obara, Irad Mezliah.

https://www.rybickikozera.com/

https://www.sundogs.online/

Zbigniew Kozera - Mieszka we Wrocławiu, jest improwizatorem grającym na kontrabasie i guimbri. Jego inspiracje sięgają do afroamerykańskiego free jazzu, europejskiej muzyki improwizowanej, muzyki współczesnej i etnicznej. Członek inicjatyw takich jak : M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot. Razem z Mateuszem Rybickim we wrześniu 2017 roku wydał bardzo dobrze przyjętą płytę "Xu". W tym samym roku, w warszawskiej fundacji Słuchaj! ukazała się płyta tria Sundogs (Rybicki Kozera Hall), która premierę miała w Narodowym Forum Muzyki podczas Festiwalu Jazztopad. Kozera wspołpracował m.in z Piotrem Damasiewiczem, Dominikiem Strycharskim, Wacławem Zimplem, Marcinem Ciupidro, Ksawerym Wójcińskim, Krzysztofem Szmańdą, Hubertem Zemlerem, Marcinem Ciupidro, Teatrem Cinema, Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Obecnie współtworzy: Rybicki Kozera duo, Sundogs (Mateusz Rybicki, Zbignieew Kozera, Samuel Hall) , Wschód (Rodrigo Pinheiro, Kuba Suhar, Zbigniew Kozera). Okazjonalnie współpracuje z Piotrem Wojtasikiem. Miał okazje grać z Hamidem Drakeem, Peterem Brotzmannem, Alexandrem von Schlippenbachem, Stevem Noble, Jasonem Adasiewiczem, Johnem Edwardsem, Toshinori Kondo.

https://www.rybickikozera.com/

https://www.sundogs.online/

Paweł Szpura - Nie ma wykształcenia muzycznego, ale w swojej karierze grał z takimi mistrzami, jak: Peter Brötzmann, Pheeroan AkLaff, Hamid Drake, Nicole Mitchell, Mari Răducanu czy Frank London. Styl grania Szpury zakorzeniony jest w muzyce lat 60. i 70. Jego rytmika wyłania się z rozmaitych, niekiedy bardzo odległych tradycji muzycznych: rocka, free jazzu, muzyki arabskiej, afrykańskiej, tureckiej, żydowskiej, rumuńskiej. Szpura jest muzykiem poszukującym. Angażuje się w nietypowe projekty, np. duet dwóch perkusistów z Hubertem Zemlerem. W 2012 roku Szpura wraz z grupą młodych polskich muzyków, zagrał w orkiestrze kameralnej Arche New Music Ensemble. Wziął też udział w nagraniu płyty Nicole MitchellArc of O, wydanej przez francuską wytwórnię Rouge Art. Z kolei z zespołem Cukunft i Hamidem Drake zagrał koncert podczas Krakowskiej Jesieni Jazzowej w 2013 roku. Zapisem tego spotkania jest album Seven Lines. Artysta wziął udział w koncercie uświetniającym dziesiątą rocznicę Festiwalu Filmowego Planete + DOC w 2013 roku.

https://lottoband.bandcamp.com/

Mateusz Rybicki - klarnety

Zbigniew Kozera - kontrabas, guimbri

Paweł Szpura - perkusja

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Wystawa zbiorowa

madonnyZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!