Inspirują się słowiańską muzyką ludową, ale nadały jej osobisty charakter. Te panie grają bardzo mocno i dlatego nie oczekujcie tradycyjnego rosyjskiego folku. Ich ekspresja dźwięku jest dziewczęca i zabawna, ale też kobieca i dumna.

Kiedy akordeonistka uderza w klawisz, sprowadza sen o rosyjskiej wsi, a gdy jedna z gitarzystek uderza w strunę przenosi nas z powrotem do wielkiego miasta. Dziewczyny twórczo eksperymentują z innymi stylami. Ich koncerty to mieszanka utworów lirycznych i wybuchowych. Od 2002 roku jeżdżą po Rosji i całej Europie.

Iva Nova to nie tylko częsty uczestnik wszelakich polistylistycznych festiwali, lecz także wyrazisty przedstawiciel rosyjskiej kultury. Tak o zespole pisze Artiemij Troickij – czołowy krytyk muzyczny Rosji: „Pięć uczestniczek zespołu „Iva Novej” wykonuje nieformatowy rock. Odnajdziemy tu punk, z elementami rosyjskiej muzyki ludowej, więziennej i korowodu, a także nutę bluesa, tanga i cierpienia. Przy czym, bez zagłębiania się w kobiecą podświadomość, grając interesującą, porywającą muzykę. Niewielu naszych chłopców jest w stanie to zrobić”.

Anastasia Postnikova – wokal, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne,

Ekaterina Fedorova – perkusja, instrumenty perkusyjne,

Natalia Potapenko – akordeon,

Lena Novikova – gitara basowa

https://www.facebook.com/IVA.NOVA.ru/

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Wystawa zbiorowa

madonnyZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!