Ich muzyka ma charakter płynnej formy, dążącej do budowania napięcia i intensywności improwizacyjnej. Energia koncertu inspirowana jest muzyką klubową, ale kieruje się często ku transowym ilustracyjnym pejzażom i dramaturgii filmowej.

Dąży do pobudzenia wyobraźni odbiorcy, ale też i do zaangażowania go w występ podczas jego tanecznych części. Na koncertach pojawiają się elementy polskiej i zagranicznej muzyki etnicznej w charakterze elementów nowoczesnego rytmu. Spotykane często w klubach brzmienia, tutaj zastępowane są przez rytmy orientalne, nadal jednak spełniające rolę tanecznego beatu.
Muzycy świadomie odchodzą od utartych szlaków kulturowych, nie błądząc jednak w próżni, a raczej odkrywając nowe sposoby na wypełnienie energią nieznanych, aczkolwiek intuicyjnie przyswajalnych przez publiczność obszarów dźwiękowych. Housowe brzmienia i reggae’owe pulsowanie współgra z saksofonową melodyką i spontanicznymi rytmami granymi na akustycznych perkusjonaliach Kiniora. Bogactwo brzmień i duża świadomość sceniczna są walorami zespołu docenianymi przez kluby, festiwale, choreografów i producentów sztuk wizualnych, jak również przez coraz szersze grono publiczności.
Zespół wielokrotnie współpracował z producentem filmowym Mariuszem Wilczyńskim, wykonując muzykę do jego pokazów filmowych oraz stale współpracuje z adiunktem wydziału choreografii i tańca na Uniwersytecie Towsend w Baltimore - Naoko Maeshiba. Zespół występuje również z solistami takimi jak: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Grażyna Auguścik. Kinior & Makaruk występowali m.in. na Festiwalu Polish Sound Art in China w Chinach, Polen Vecka w Szwecji, Jazz Jantar w Gdyni, Festiwalu Dialog w Łodzi, Festiwalu Polskiego Jazzu w Sztokholmie, na Festiwalu Artyści Dachu Świata, Festiwalu Viathea w Görlitz, na 750-leciu miasta Lwowa, Polnische Musik Festival w Berlinie, Film Polska w Berlinie, Intermedium w Krakowie, Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Włodzimierz Kiniorski: sax, vocal, percussion
Dariusz Makaruk: live electronics, synths, samplers

Koncert tradycyjnie niebiletowany. Serrrdecznie zapraszamy.

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Wystawa zbiorowa

madonnyZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!