Art Cafe Kalambur i Kalaczakra Gallery & Coffee serdecznie zapraszają na tradycyjną, kawiarnianą imprezę poświęconą Paniom, czyli NOC KOBIET.

Zaczynamy w Kalaczakrze, wernisażem wystawy Beaty Szczepańskiej i kapitana Michała Litwińca pt. CZAKRY KALAPIZZY o godzinie 20:00.

Malarstwo trash-artowe wykonane na zużytych tacach kalamburowej pizzerii. Podczas wernisażu kpt Majk dokona próby zagrania na czakrze splotu słonecznego. Będzie można zaczęrpnąć też informacji o o generalnym działaniu naszych centrów energertycznych i ich wpływie na nasze organy i świadomość. Posłuchamy też częstotliwości odpowiadających poszczególnym czakramom.

Michal Litwiniec - kapitan statku Kalambur, muzyk, kompozytor, animator kultury. W tej odsłonie malarz dyskretny i wizjoner czakrowy.
Beata Maria Szczepańska – absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W sferze sztuki realizuje się poprzez malarstwo, rzeźbę i instalacje przestrzenne. Poza sztuką zajmuje się pracą energetyczną z innymi istotami, nie tylko ludzkimi😊

Następnie, o godzinie 21:00, przenosimy się do Kalamburu na wernisaż wystawy Pani Tomaszewskiej pt. CO SŁYCHAĆ DZIEWCZYNY.
Parę słów od artystki :
Na tą wystawę wybrałam z mojego banku rysunków wszystkie te na których są kobiety, będę pokazywać ilustracje oraz rysunki humorystyczne. Wystawa odbywa się w szczególnym miejscu, Klubie Kalambur z którym jestem związana szczególnie. Nie zbiłam tam ani jednej szklanki ale troszkę zdarłam podeszwy na parkiecie, poznałam setki osób i prześmiałam się tysiące roboczogodzin. Myślę że tego dnia też tak będzie. Zapraszam dziewczyny i chłopaki. Pani Tomaszewska - to ja .Zajmuję się ilustracją i grafiką użytkową . Maluje obrazy. Panią Tomaszewską stworzyłam 10 lat temu żeby ilusrtować śmieszne zdarzenia.
Zapraszam na mojego instagrama:
https://www.instagram.com/panitomaszewska/?hl=pl
fejsbuka:
https://www.facebook.com/PaniTomaszewska

Tuż po godzinie 21:37 na kawiarnianej scenie zaprezentuje się kobiece trio SZKLANE OCZY.
Trochę informacji o dziewczynach: "Szklane Oczy to Ania, Agnieszka i Justyna - wokal z gitarą, bas i perkusja. Grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią. Lubią koncertować i dużo koncertują – zagrały między innymi podczas festiwali Opener, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break, Stacja Wolimierz, grały też w Hipnozie, w P23, na katowickim rynku, na 50 urodzinach Spodka, w czynnej elektrowni, w zoo, w porcie, w więzieniu (dla osadzonych). Grały też w Czechach (Ostrawa, Brno, Czeski Cieszyn) oraz we Francji (Roubaix). Zostały uznane za jedne z 10 najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce - nagroda Sanki Gazety Wyborczej. Ich piosenki można było usłyszeć w 2018 r. na antenie Trójki – zagrały w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, dostały się do pierwszej dziesiątki programu Start NaGranie (z 1420 zespołów). Dziewczyny są laureatkami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze - zdobyły patronat Katowic Miasta Muzyki UNESCO. W 2020 ukazała się ich debiutancka płyta "rzeczywistość". Właśnie pracują nad winylem z nowymi utworami, który wyda Antena Krzyku."

Po koncercie, muzyką do szurania nóżką po parkiecie zajmie się nasza dobra znajoma DJ MARGARET TOUCHER.

Wystroje barowe przygotowują specjalnie na tę okazję Kamila Wilczyńska i Aldona Szwagrun-Bailey.

UWAGA! Podczas całej imprezy na obu barach będą czekać na Panie promocyjne niespodziewanki w postaci drinków oraz innych napojów.

Wstęp tradycyjnie niebiletowany.

Serrrdecznie zapraszamy!

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Wystawa zbiorowa

madonnyZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!