"Dostać amby" w gwarze poznańskiej oznacza "zwariować". Nazwa w pełni odzwierciedla charakter twórczości zespołu. Trio z Poznania, łączy brzmienia z pogranicza muzyki electro pop, electro punk, ale nie boi się eksperymentować z rapem, melorecytacją, krzykiem.

Zespół nie stara się wpasowywać w jakąkolwiek stylistykę, a stawia na budowę własnego brzmienia.

W skład AMBA wchodzą:
producent i multiinstrumentalista Piotr Piasecki (Bajzel) oraz wokalistki: Marika Bocewicz i Marta Majek.
Ich muzyka to fuzja nieoczywistych wokali i takich samych tekstów, sampli, bitów, brzmień elektronicznych i gitary elektrycznej. Zespół z powodzeniem zadebiutował w sierpniu 2021 roku na scenie 18. Fląder Festiwalu w Gdańsku i został doceniony przez portal WeShootMusic.pl słowami:

"If I had to choose one band that day, it would certainly be Amba,
a duo from, well, there isn’t a lot of infos about them,
but they were performing for the first time live and they succeeded
in giving us a great show. A mix of saturated guitar, loops, electro & energy."

Na koniec ubiegłego roku AMBA wydała swój pierwszy singiel „Real Find”, a w tym roku, już we współpracy z Anteną Krzyku, wyszedł ich kolejny singiel "PATOLSKA". Do każdego z nich został nagrany równie mocno ekspresyjny teledysk. Zarówno pierwszy, jak i drugi singiel wzbudziły zainteresowaniem wśród słuchaczy i dziennikarzy muzycznych, zbierając świetne recenzje na portalach muzycznych (poniżej linki), stacjach radiowych oraz magazynach (Teraz Rock). Ciekawostką jest, że debiutancki singiel "Real Find" został stworzony na potrzeby gry komputerowej Ski Jump Simulator, której stał się głównym motywem muzycznym. Aktualnie AMBA jest w trakcie pracy nad debiutancką płytą, która ukaże się w 2023 roku.

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!