Koncert będący spotkaniem dwóch trudnych do jednoznacznego sklasyfikowania artystów: Piotra Rachonia i Kuby Rutkowskiego. Obydwaj związani są z jazzem i muzyką improwizowaną, a ich utwory malują w głowach emocjonalne pejzaże.

Każdy koncert jest innym, indywidualnym i wyjątkowym zjawiskiem pełnym energii i radości tworzenia "TU I TERAZ". Muzycy pracują ze sobą od 2003 roku. Tworzyli wówczas projekty Pulsarus i Avatar, w wyniku czego, w 2005 powstały płyty : Digital freeJazz i Avatar. Dziś występują jako Duet, grający muzykę inspirowaną amerykańskim freejazze, ethno i europejską muzyką współczesną.
Jakub Leonard Rutkowski - perkusista & kompozytor, muzyk improwizujący. Działający czynnie od 1987r. Związany ze sceną jazzową, rockową i teatralną. Współpracował m.in. z zespołami i twórcami takimi jak: Rotary, Maciej Maleńczuk, Homo Twist, Pulsarus, Kolaboranci, Parawino, Katarzyna Stankiewicz, Big Band Szczecin, Marek Kazana, Max Klezmer Band, Nucleon, Andrzej Sawik, Gendos Chamzyryn, Assiko, Limboski, Wuhae, Opera Nowohucka, teatry we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Legnicy.
Piotr Rachoń - kreatywny pianista, kompozytor i aranżer. Inspiruje się jazzem, klasyką i ethno, a w swojej twórczości eksperymentuje i szuka w muzyce nieoczywistych i często karkołomnych skojarzeń, "preparuje fortepian budując własne rozpoznawalne brzmienie i wirtuozerię, co stawia pianistę w gronie najoryginalniejszych pianistów polskiego jazzu i awangardy".
Koncert tradycyjnie niebiletowany.

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Album na 40-lecie Kawiarni

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!