KINIOR FAMILY jest kontynuacją działalności zespołów Włodzimierza KINIORA Kiniorskiego od Paffu przez Kinior Sky Orchestra, Flap People, Kinior Reggae Sound. Za każdym razem koncepcja była związana z fascynacją nowym stylem muzycznym. Ostatni etap Kinior Reggae Sound poświęcony był rytmom reggae.

Obecnie KINIOR FAMILY, dzięki inicjatywie KINIORA - członka grupy IZRAEL - składa hołd nieobecnym już muzykom tej właśnie formacji. W repertuarze KF znajduje się energiczny repertuar, będący kompilacją utworów z albumów „1991” i „Dża Ludzie”. KINIOR FAMILY to wariant w pełni eklektyczny, w którym na scenie pojawiają się wyjątkowi artyści połączeni wspólną pasją do muzyki i tworzenia.
WŁODZIMIERZ KINIOR KINIORSKI - SAKSOFONY, GITARA, VOC, FLET BASOWY - LEADER
Kompozytor, saksofonista, multiinstrumentalista. Zdobył szereg nagród jako solista i członek wielu zespołów jazzowych (m.in. Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, Konkursie im. Krzysztofa Komedy). Nagrywał płyty i koncertował m.in. z Normanem Grantem, Sony Robertsonem, Twinkle Brothers, Trebunie Tutki and Kinior Orchestra, Young Power, Free Cooperation, PAFF, Izrael, Tiebreak, Mamadou Diouf and Kinior Orchestra, KI-NO (Kiniorski - Nowakowski), Plastig Bag, Graal. Skomponował muzykę do filmów dokumentalnych ("Zdzisław Beksiński", "Dalaj Lama", "Andrzej Strumiłło") Był realizatorem działań multimedialnych m.in. z Krzysztońem Knittlem, Marcinem Krzyżanowskim, Piotrem Bikontem, Markiem Chołoniewskim oraz Pawłem Dudzińskim.
Współpracuje z Teatrem im. Witkiewicza w Zakopanem, Teatrem Klinika Lalek w Wolimierzu, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Bückleina w Krakowie. Zdobył Złota Maskę za muzykę teatralną. Inicjator festiwalu Flap People w Łodzi. Jako muzyk wziął udział w nagraniach kilkudziesięciu płyt, wydał cztery płyty autorskie (m.in. w EMI). W muzyce inspiruje go przede wszystkim barwa ale również dużą wagę przywiązuje do CZASU, do RYTMU, do PULSACJI i TRANSOWOŚCI.

KAROLINA PATERAK - VOC, SKRZYPCE ELEKTRYCZNE
ANNA RUTKOWSKA - VOC, INSTRUMENTY PERKUSYJNE
PIOTR FUCZYK - PERKUSJA
SEBASTIAN SIPA - GITARA BASOWA
MICHAŁ BERLIŃSKI - GITARA ELEKTRYCZNA
https://youtu.be/_Hf0RUoaMXM
https://youtu.be/29A9FNba2us

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Album na 40-lecie Kawiarni

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!