Bielas i Marynarze Łodzi
Uwaga! Dnia 5 maja na statku Kalambur koncert da zaprzyjaźniona załoga Marynarzy Łodzi prowadzona przez Kapitana Bielasa!

Formacja Bielas i Marynarze to, jak twierdzą sami jej muzycy, zabawa rockiem, bluesem, country, punkiem, poezją śpiewaną, słowem: muzyką i tekstem.

Grupa powstała z inicjatywy Jacka Bieleńskiego, łódzkiego tekściarza, wokalisty, scenarzysty, aktora i animatora kultury. Jako muzyk Jacek Bieleński znany między innymi z zespołów: Plastic Bag, Paffulon czy Bielas Solo. Formację Bielas i Marynarze tworzą oprócz Jacka Bieleńskiego znani łódzcy muzycy, współtworzący miejski underground.

Na gitarze gra Robert Tuta, muzyk takich składów jak Aggressiva 69, NOT czy 1984.
Za perkusją zasiada Piotr Gwadera, grający w zespołach L.Stadt, Blisko Pola i Bogowie.
Na gitarze basowej gra Wojtek Michalec, znany między innymi z takich zespołów jak Mięśnie, X czy Cool Kids of Death.

„Bielas” i Marynarze to „supergrupa” utworzona przez znanych łódzkich muzyków współtworzących miejski underground.
Muzycy formacji są od lat obecni na polskim rynku, chociaż Marynarze to ich pierwsza wspólna kolaboracja. Pomysł na zespół narodził się w mieszkaniu Jacka podczas jednego z nocnych jam sessions. Wspólne muzykowanie przerodziło się w końcu w konkretny projekt, gdzie znakomitym tekstom Bieleńskiego towarzyszy akompaniament z rockowym pazurem.

Motorem napędowym łódzkiego okrętu jest Jacek Bieleński i jego bezkompromisowe teksty pełne prawdy o życiu i przewrotnego humoru. „Bielas” znany ze swoich wcześniejszych zespołów Plastic Bag i Pafullon jest przede wszystkim „tekściarzem”. Jego piosenki śpiewa wielu znanych polskich artystów od Fiolki po Marylę Rodowicz, a międzypokoleniowy hit lat 80-tych "Dentysta Sadysta" w wykonaniu Różowych Czubów ze słowami Bieleńskiego bije obecnie rekordy oglądalności w serwisie YouTube. „Marynarze Łodzi”, to prawdziwy rock'n'rollowy zespół w najlepszym rozumieniu tych słów. Marynarze to powrót do czasów, kiedy koncerty grano używając wyłącznie gitarowych i wokalowych wzmacniaczy, cały sprzęt był analogowy i nie było ani znanych producentów ani elektronicznych zabawek pozwalających każdemu nagrać płytę we własnym domu. Ta niezwykle żywa muzyka to połączenie tradycji bluesa i country z elementami punk, ale przede wszystkim to czysty rock'n'roll. Marynarze sami nigdy nie wiedzą jak skończy się piosenka, którą zaczynają grać na koncercie, ile zwrotek zaśpiewa Jacek, ani co jest następne na set liście, której nigdy nie przygotowują. Frontman na bieżąco aranżuje utwory, a wytrawni muzycy zespoleni ze swoimi instrumentami czujnie wpasowują się w klimat danej chwili. To wszystko sprawia, że koncerty grupy są niepowtarzalne i wyjątkowe.

Koncert tradycyjnie niebiletowany.
Zaprasza się!


Sonda

Idę się napić do:
Wystawy w Kalamburze

Paweł Abramowicz

AbramowiczZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!

Art Cafe Kalambur 2015 - wszelkie prawa pozostawiamy rozumowi i sumieniu internautów.