NAJPRZY
Najprzyjemniejsi powstali korespondencyjnie w 2014, a zadebiutowali scenicznie 4 lutego 2015 w klubie Piękny Pies w Krakowie.

Podobno grają postnewshoegaze lub dream punka. Teksty Świetlickiego i Dudzińskiego. Dwóch, bardzo różniących się wokalistów. Świetlicki, rocznik 1961, Dudziński, rocznik 1970, Wandzilak, rocznik 1989. Mimo różnicy wieku bardzo podobna wrażliwość.

Elblążanin Dariusz Dudziński był perkusistą legendarnego zespołu Ewa Braun, a także liderem jednoosobowej grupy Przyzwoitość, pisze teksty, wokalizuje, gra na perkusji i gitarze. Krakowianin Marcin Świetlicki, to wokalista Świetlików, ale i the Users oraz Czarnych Ciasteczek, nagrał też płyty z Mikołajem Trzaską i Cezarym Ostrowskim, w Najprzyjemniejszych nie tylko wrzeszczy ale i gra na barytonowym kazoo. Gdańszczanin Michał Wandzilak gra na klawiszach w Świetlikach, z Juniorem Stressem, w Sun El Band, Dubermanie, a ostatnio z Tymańskim w Transistorsach. W Najprzyjemniejszych gra na klawiszach, gitarze, saksofonie, basie i perkusji.

Sonda

Idę się napić do:
Wystawy w Kalamburze

Antek Wajda

wajdaZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!

Art Cafe Kalambur 2015 - wszelkie prawa pozostawiamy rozumowi i sumieniu internautów.