Znają się od lat: zwycięzca Jazz nad Odrą – saksofonista Tomasz Licak, gitarzyści Szymon Wasilewski i Wojciech Filipowiak oraz Wojciech Mazur – basista i Kacper Reszczyński – perkusista.

Narastająca od dziecka wspólna frustracja spowodowała, że Złodzieje przede wszystkim nie mówią głupot. Dlatego w ich post-hardrockowych, energetycznych kompozycjach nie ma miejsca na słowa.

Złodzieje od 2014 roku opowiadają różne historie, swobodnie poruszając się zarówno po tematach jak i konwencjach. W ich muzyce pomorskie ulice stają się autostradami Miami z lat 80-tych, puszcze zapełniają się greckimi bogami, a przyszłość rysuje sie w szarych barwach darkwave. Łączą hardrockowe riffy z shoegazowymi ścianami dźwięku, jednocześnie zachowując jazzową lekkość i humor właściwy tylko dla stracenców w słusznej sprawie.

„Jedyny kompromis jaki uznajemy za szlachetny to ten pomiędzy nami” – mowią – „ciągle dyskutujemy nie tylko jak grać, ale o czym i po co”.

Dotychczasowe koncerty, których czas i miejsce zostały starannie dobrane, pozwoliły gromadzić wierną, ale zawsze zaskoczoną publikę. Snują opowieści z punktu widzenia Pomorza i Szczecina, którego są nieodrodnymi synami.

W tej chwili Złodzieje szlifują swój debiutancki album. Został zarejestrowany w odludnym gospodarstwie na wyspie pośrodku Bałtyku, Bornholmie.


Sonda

Idę się napić do:
Wystawy w Kalamburze

Antek Wajda

wajdaZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!

Art Cafe Kalambur 2015 - wszelkie prawa pozostawiamy rozumowi i sumieniu internautów.