Pomoc Wygnanych - Mihkel Leedu

09.04.2009

W ramach corocznej akcji "Pomoc Wygnanych", Art Cafe Kalambur ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wernisaż wystawy Mihkel'a Leedu "Kath Man Du".

stolik

Mihkel Leedu (ur. 1969), estoński fotografik, podróżnik, eseista.
Założyciel estońskiego periodyku podróżniczo-politycznego Raennakud (Włóczęgi). Autor tekstów legendarnej estońskiej grupy punkowej K.R.A.A.N. Stały współpracownik wpływowego miesięcznika lewicowego "Pahem Pool" (Rewers), na którego zlecenie w listopadzie 2008 roku, przyjechał do Polski na miesięczną kwerendę dotyczącą losów
uchodźców czeczeńskich w Polsce. Pod zarzutem nagrywania audio obiektów wojskowych aresztowany i przetrzymywany w jednym z dolnośląskich aresztów.
Starania Amnesty International o jego uwolnienie nie przyniosły rezultatu.
Wystawa w KALAMBURZE koncentruje się na wczesnym okresie jego aktywności fotograficznej i stanowi wymowny gest solidarności z autorem.

Galerii Kalaczakra udało się na tą okazję (przy pomocy organizacji pozarządowych) zdobyć dwa cenne filmy z wczesnej działalności autora.
Jeden z 1987r ukazujący tradycyjny ludowy taniec estoński do którego tekst napisał Mihkel Leedu. Drugi - do utworu "Sen Słowika" - libretto: Mihkel Leedu.
Oba filmy nakręcone zostały ukrytą kamerą, bowiem artysta od lat cierpi na chorobę W.S.Y.D., która to atakując receptory mózgowe powoduje uczucie ogromnego wstydu i nieakceptacji swoich własnych prac.
fot: Mihkel Leedu /1975/ "Rong vi Hel"-- "Pociag na Hel"

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Mihkel Leedu - Unnamed

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Mihkel Leedu - Danger Baltic

wrzuć to na fejsbuk

Facebook   

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Rozkład jazdy

31.07.2010 - 18:00
Piano Bar Maestro Olo Majos

31.07.2010 - 21:00
Electro-Punky Pink Party z Dj Lolą

01.08.2010 - 15:00
Leniwe otwarcie Art Cafe Kalambur

01.08.2010 - 18:00
Piano Bar Olo Majos

04.08.2010 - 21:30
Matej ze Środy

Warto wiedzieć

Kalambur posiada swój własny internetowy hot-spot. Jeśli więc posiadasz laptopa, palmtopa, lub inne urządzenie obsługujące standard Wi-Fi, możesz śmiało przetrząsać zasoby internetu w kawiarni.

Sonda

Moje ulubione miejsce spotkań to: